Blog

مسجد جامع مالدیو

by سفر به مالدیو in ژانویه 25, 2017

مسجد جامع مالدیو بزرگترین و مهمترین مسجد کشور مالدیو است که در قسمت مرکزی ماله، پایتخت مالدیو واقع شده است، پیشینه این مسجد به چهار قرن پیش باز می گردد.

Grand Friday Mosque, Male 7734319

مسجد جامع مالدیو در سال ۱۹۸۴ توسط “مومن عبدالغیوم رئیس جمهور وقت مالدیو بازگشایی شد، این مسجد برای اقامه نماز بیش از پنج هزار نفر ظرفیت دارد. مسجد جامع مالدیو پیش از این که مکانی توریستی و دیدنی باشد یک مکان مقدس برای همه ی مسلمانان بوده و به عنوان قطب مذهب در مالدیو شناخته می شود از این رو ورود افراد غیرمسلمان به این مکان ممنوع است اما امکان بازدید از محوطه ی بیرونی مسجد برای همگان امکان پذیر است.

male-old-friday-mosque12

این مسجد زیبا با معماری منحصر به فرد، ترکیب رنگ و هارمونی فوق العاده، دیواره های سفید و گمبدی طلایی جلوه ی شهر ماله را به کلی دگرگون کرده و زیبایی آن را دو چندان کرده است. گنبد طلایی رنگ این مسجد که مانند مروارید می درخشد از کیلومتر ها دورتر و جزیره های نزدیک به ماله دیده می شود.

Maldives3

اگر از هواپیما به ماله نگاه کنید امکان ندارد که درخشش گمبد مسجد جامع شما را مجذوب خود نکند.

در مسجد جامع مالدیو افراد بزرگ و سرشناس این کشور مانند روحانیون، سیاستمداران و افراد شاخص و بزرگ به خاک سپرده شده اند.

6bdb4ec149644aa84ef660e62324b992

بازدید از مسجد جامع هزینه ای ندارد و حتما پیشنهاد می شود که حتما برای حداقل یکبار نماز خود را در این مسجد به جا آورید، حتی اگر اهل نماز خواندن نیستید بازدید از این معماری حیرت انگیز را از دست ندهید.

Leave a Reply