Blog

تفریحات مالدیو

by سفر به مالدیو in آگوست 18, 2018

جزیره مالدیو یکی از زیبا ترین جزیره های دنیا می باشد که دراقیانوس هند قرار گرفته است و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری اقیانوس هند محسوب می شود و از نظر جاذبه های گردشگری فوق العاده غنی می باشد. شما با سفر به این جزیره ی رویایی می توانید لذت یک سفر فراموش نشدنی را تجربه کنید. مالدیو کشوری کوچک و جزیره‌ای در اقیانوس هند است که تمام امکانات تفریحی و رفاهی را یکجا در دسترس گردشگران قرار می‌دهد. شما می توانید در مورد بهترین تفریحات مالدیو  اطلاعات جالبی را  در سایت مالدیو بخوانید.

مالدیو جاذبه‌های زیبا و بی‌نظیری چون موزه‌ ملی ، کاخ ریاست جمهوری، مسجد جامع مالدیو و فروشگاه‌های محلی دارد. علاوه بر تمام این جاذبه‌ها، تفریحات آبی مالدیو و گذران وقت در سواحل ماسه‌ای‌اش فوق‌العاده و باور نکردنی است.

مالدیو مقصدی مناسب جهت خلاصی از درگیری‌های ذهنی و شلوغی‌های روزانه است. جزایر مالدیو جان می‌دهند برای تفریح و رها شدن از تمام چیزهایی که می‌توانند به‌نوعی آرامش آدم را به هم بزنند. مالدیو کشوری کوچک و جزیره‌ای است که تمام امکانات تفریحی و رفاهی را یکجا در دسترس گردشگران قرار می‌دهد. مالدیو جاذبه‌های زیبا و بی‌نظیری چون موزه‌ی ملی، کاخ ریاست جمهوری، مسجد جمعه ماله و فروشگاه‌های محلی دارد. علاوه بر تمام این جاذبه‌ها تفریحات آبی مالدیو و گذران وقت در سواحل ماسه‌ای‌اش فوق‌العاده و باور نکردنیست و نباید به‌هیچ‌عنوان از قلم بیافتد.

در سواحل مالدیو می‌توانید آفتاب بگیرید و به ورزش‌هایی چون تنیس، بدمینتون و دوچرخه‌سواری بپردازید. همچنین می‌توانید شنا کنید یا به ورزش‌های آبی چون جت اسکی، چتر سواری، اسنورکلینگ، فلای بورد و … بپردازید. مثلا با پرداخت 1.5 دلار می‌توانید راکت کرایه کنید و به‌ صورت رایگان در زمین بدمینتون بازی کنید.

شنا با لوله غواصی

در سواحل مالدیو مراکزی جهت آموزش غواصی به افراد مبتدی وجود دارد که سپس با در اختیار گذاشتن تجهیزات غواصی گردشگران می‌توانند به اعماق آب ‌رفته و با حیوانات مختلفی مثل لاک‌پشت‌ها و کوسه‌های سرچکشی شنا کنند و محیط زندگی ماهیان را از نزدیک ببینند. جزیره‌ی مالدیو در غواصی و ماهیگیری پیشرفت‌های زیادی کرده است و کار اصلی بومیان آن منطقه غواصی است پس گردشگران می‌توانند به‌راحتی به مهارت و تجربه‌ی آن‌ها اعتماد کنند و با خیال راحت بعد از آموزش دیدن به غواصی بپردازند.بهتر است بدانید که با پرداخت هزینه‌ی بیشتر می‌توانید از لحظاتتان در زیرآب عکس و فیلم هم داشته باشید.

یکی از تفریحات مالدیو شنا کردن در دریای این جزیره می باشد. دریای جزیره ی مالدیو فوق العاده زیبا است اما از زیبایی های زیر آب این دریا هم نمی شود غافل شوید زیرا که این جزیره شگفتی های زیادی را در خود گنجانده است و شما تنها با یک لوله تنفس غواصی از این جاذبه ها دیدن کنید.اگر به شنا کردن در  عمق 50 متری علاقه ای ندارید برای مشاهده ی دنیای اسرار آمیز زیر دریایی می‌توانید از لوله تنفسی استفاده نمایید.

تفریحات مالدیو

ماهی گیری های شبانه

اگر به ماهیگیری علاقه زیادی دریای مالدینو یکی از بهترین مناطقی است که می توانید ماهی های زیبا و خوشمزه ای بگیرید و از طعم واقعی یک ماهی آب های آزاد اقیانوس هند در کنار خانواده یا دوستان خود لذت ببرید. برای این جزیره ی زیبا به عنوان یک تفریح دلچسب می توان گفت که یکی از جذاب ترین  تفریحات مالدیو ماهیگیری در شبانگاه می باشد. لنج های مای گیری در کنار اسکله شما را سوار خواهند کرد و شما لذت تجربه بی مانند ماهیگیری در شب را تجربه خواهید نمود.

اسنورکلینگ

همیشه هم نیاز نیست که برای دیدن دنیای زیر آب غواصی بلد بود در آب‌هایی با عمق کمتر می‌توانید با اسنورکلر که یک ماسک مخصوص غواصی است به دنیای زیرآب سفر کنید. در تمام سواحل مالدیو اسنورکلینگ به‌عنوان یک تفریح آبی رایج و در دسترس است و هزینه‌ی کمتری نسبت به غواصی دارد. اسنورکلر به شما اجازه می‌دهد که زمانی در سطح آب هستید و سرتان زیرآب است هم بتوانید تنفس کنید و هم با وضوح بالایی به مشاهده‌ی اشیا و موجودات درون آب بپردازید.

قایق کف شیشه ای

قایق کف شیشه‌ای تجربه‌ی جدید و جالبی از گشت‌وگذار آبی است به صورتی که می‌توانید حیوانات زیر پاهایتان را که درون آب شنا می‌کنند ببینید. دیواره‌های این قایق هم شیشه‌ای است و فاصله‌ی شما با ماهیان آن‌طرف شیشه کمتر از یک سانتی‌متر است و این به‌ نوبه‌ی خود حس و حال فوق‌العاده‌ای دارد. هزینه‌ی این قایق تفریحی در سواحل مالدیو به ازای هر نفر برای نیم ساعت 25 دلار است.

تماشای غروب زیبای خورشید در کشتی کروز

یکی از تفریحات رمانتیک و لذت بخشی که می توانید در مالدیو تجربه کنید تماشای غروب زیبای خورشید است. که شما در زمانی که سوار بر کشتی هستید از این لحظات استثنایی لذت ببرید.  غروب فوق العاده خورشید مالدیو در کشتی رویایی کروز احساسی ترین و به یاد ماندنی ترین خاطره ی شما از سفر به مالدیو به همراه خواهد آورد. مشاهده ی آسمان پر ستاره  مالدیو  در زمان پس از غروب کردن خورشید و برروی اقیانوس پهناور هند را حتما تجربه نمایید. برعکس بسیاری از بخش های آسمان جزیره های خدایانبسیار مسطح  و مناسب برای مشاهده است.

پاراسیلینگ

یکی از جدیدترین و هیجان‌انگیزترین تفریحات آبی پاراسیلینگ یا آب‌چتر سواری است. برای این تفریح چترهای مخصوصی تولیدشده که از یک تا چهار نفر ظرفیت دارند و نحوه‌ی استفاده از آن‌ها به گونه‌ای است که بر فراز آب با نیروی کششی که از قایق تأمین می‌شود به پرواز درمی‌آید و ارتفاع می‌گیرد. درنهایت به ارتفاعی خواهید رسید که جز سکوت هیچ صدایی نخواهید شنید. پاراسیلینگ یک تفریح بسیار پرهیجان است که تبدیل به یکی از بهترین تجربه‌هایتان خواهد شد.

تفریحات مالدیو

جت اسکی

یکی دیگر از کارهای مهیجی که نباید از آن غافل شد جت اسکی است. این تفریح آبی بسیار انرژی‌زا و سرگرم‌کننده است. به‌نوعی می‌توان گفت جت اسکی همان ماشین‌سواری است اما روی آب. جت اسکی در تمام سواحل مالدیو در دسترس است فقط حواستان به برگه‌هایی که در هنگام کرایه کردن جت اسکی امضا می‌کنید باشد. گاهی در این برگه‌ها بابت کمترین خسارت واردشده به جت اسکی مجبور به پرداخت هزینه‌های گزافی می‌شوید.

سافاری در زیر آب های مالدیو

شما با انجام دادن این تفریح چشم اندازهای فوق العاده ای را در زیر دریای مالیو تجربه خواهید کرد  و هدف از این تفریح دیدن بیشتر شگفتی های زیر آب آبزیان بسیار زیبای این جزیره می باشد. سافاری نوع گردشگری است که هدف از تماشا و عکاسی از حیوانات است. با جرات در مورد این مطلب میتوانید به این موضوع اشاره کنیم که اگر سافاری آفریقا در مرکز حیات وحش مشهور می باشد،سافاری در زیر آب های مالدیو نیز بینظیر است. این فعالیت‌ همراه با اسکوتر آبی زیر آب های مالدیو انجام می گیرد. در این گردش مشاهده ی دلفین‌ها را فراموش نکنید.

 

فلای بورد

فلای بورد یک تفریح آبی جدید و بسیار مهیج است که شمارا در ارتفاع 12 متری سطح آب به پرواز درمی‌آورد. این وسیله به شکل یک کفش است که نیروی محرکه‌اش از شلنگ آبی که به جت اسکی متصل است تأمین می‌شود. آب با فشارقوی از زیر کفش خارج می‌شود و به شما امکان پرواز بالای دریا و شیرجه به درون آب را می‌دهد. این ورزش هیجان‌انگیز تقریباً در تمامی سواحل مالدیو در دسترس است و شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی 150 دلار برای نیم ساعت بر فراز آب‌های گرمسیری جزیره به پرواز درآیید.

 

 

شما میتوانید سوالات خود را از کارشناسان ما در سایت مالدیو بپرسید.

Leave a Reply