Blog

پایتخت مالدیو

by سفر به مالدیو in آوریل 19, 2018

پایتخت مالدیو

مالدیو در جنوب لتونی شمال آتلانتا قرار دارد و با  133،412 جمعیت دارد و  مساحت 2.2  مایل مربع متر مربعی دارد . این شهر به ساختمان های رنگارنگ و مساجد مشهور است. این مرکز همچنین مرکز اسلامی است که ویژگی گنبد طلایی، کتابخانه و مسجد دارد. یک بازار محبوب ماهی در نزدیکی بندر شهر واقع شده است. تاریخ پایتخت مالدیو در ابتدا، شهر مال جزایر پادشاه بود که میزبانی قصر را میکرد و به عنوان حاکم مرکزی سلسله سلطنتی باستان عمل کرد و از این رو این شهر مال یا مالدیو نام گرفت.

مالدیو بهشت روی زمین دارای قلعه ها و دروازه هایی برای محاصره شهر طراحی شده اند که آن را یک شهر دیواره ای معروف کرده است. پس از لغو سلطنت در سال 1968، کاخ سلطنتی پس از بازسازی شهر در زمان رژیم ابراهیم نصیر تخریب شد. اماکن باستانی و قلعه های جذاب نیز در کنار کاخ سلطنتی نابود شدند، اما مسجد جمعه در این شهر همچنان باقی مانده است. اخیرا عملیات های گسترده قابل ملاحظه ای صورت گرفته است که شامل عملیات دفن زباله در خارج شهر (جزیره) انجام می شود.

علاوه بر این، تاریخ سیاسی مالدیو نشان می دهد که این شهر نقطه عطفی در رویدادهای مهم و تظاهرات سیاسی است. دولت و اداره در مالدیو سازمان دولتی و محلی مسئولیت اجرای حکومت مالدیو با شورای شهر مالدیو است. این شورا پس از تصویب لایحه کاهش تقاضا در سال 2011 شکل گرفت. هدف این لایحه، معرفی حکومت محلی در مالدیو بود. مالدیو شامل یازده بخش سیاسی است که هر کدام دارای شورای وزیر هستند و بخش قابل توجهی از این مشاوران متعلق به حزب دموکرات ملودی است. شورای عمومی از طریق انتخابات سال 2014 به شورای محلی دوم ملحق شد.

پایتخت مالدیو

اقتصاد مالدیو بزرگترین مشارکت در اقتصاد گردشگری است که 28 درصد از تولید ناخالص ملی کشور و بیش از 60 درصد از درآمد حاصل از ارز خارجی آن را تشکیل می دهد. در حقیقت، بیش از 90 درصد از درآمدهای مالیاتی به دولت از مالیات و واردات مربوط به گردشگری است.

مناطق دیدنی مالدیو

مالدیو میزبان مهمترین جنبه های گردشگری کشور است، بعضی ازجاذبه های توریستی و گردشگری مربوط به مجتمع های اطراف است. علاوه بر این، شهر بندر مالدیو و بندرگاه مرکزی را اداره می کند که مرکز فعالیت های تجاری در شهر و کشور است. علاوه بر این، دفاتر اصلی هواپیماهای مالدیو در مالا واقع شده اند.

بحران زیرساخت مالدیو با بحران های متعددی در بخش زیربنایی مواجه است، که شایع ترین آن حملات و بحران آب است. به ویژه، پایتخت کشور تنها شش مایل از بزرگراه های مرجانی فاصله دارد. تعداد کمی از اتومبیل ها در کل جزیره بر اساس مجموع تعداد کل مشخص شده در جاده ها در مالدیو است. همچنین شهر به طور کلی مسیر راه آهن  نداشتند؛ با این حال، از زمان رونق گردشگری دهه 1970، بهبود قابل توجهی را دارا بوده و باعث فراوانی حمل و نقل بین جزیره شده . با توجه به زیرساخت های محدود در مالدیو،گردشگران هلیکوپتر های خصوصی، هلیکوپتر ها و قایق های مسافری را انتخاب می کنند اما ارزان ترین و محبوب ترین وسیله های استفاده شده قایق های ماهیگیری است.

پایتخت مالدیو

 پایتخت مالدیو  “قطعا یکی از کوچکترین پایتخت ها در جهان است یک چهارم جمعیت کشور، حدود 85،000 نفر، در پایتخت ساکن هستند.پایتخت مالدیو شهر نئون از جزایر دیگری که در این کشور است متفاوت است و ساختمان های بلند و جاده های آسفالته ای دارد. در حالی که ادارات دولتی در یک منطقه خاص واقع شده اند، خیابان های اصلی میزبان مغازه ها و دفاتر هستند.

مکان بازارهای قدیمی مالدیو

و به بازارهای قدیمی  اختصاص داده شده به تجارت عمده فروشی و خرده فروشی، در خیابان ها بسیار محدود است زیرا وسیله نقلیه نمی تواند عبور کند، به ویژه هنگامی که خیابان ها شلوغ است.در پایتخت مالدیو هیچ ساحلی وجود ندارد، اما ساحلی در اطراف وجود دارد. با این حال در یک منطقه جدید یک ساحل مصنوعی با چشم انداز زیبا ایجاد شده است و یک سفر خوب برای پیاده روی یا دویدن است.

این مکان بسیار شلوغ است مخصوصا در هوای گرم. فضا برای شهروندان بسیار محدود است و یک جزیره جدید در نزدیکی Male که Hulhumale نامیده می شود، به خاطر وجود فرودگاه Hulhule ایجاد شده است. از جمله آثار در حال پیشرفت هستند و مردم مالدیو در برخی از این ساختمان ها زندگی می کنند.

با توجه به نقشه پایتخت مالدیو به 4 قسمت تقسیم شده است: Chandani Magu (منطقه تجاری)، Henveiru (دفاتر اداری)، Galolhu (منطقه مسکونی) و Maafannu (کشتیرانی و ناحیه بندر تجاری). در Chandani Magu بازار سنگاپور وجود دارد که در آن شما می توانید از صنایع دستی محلی مانند گردنبند، تی شرت، دستبند، ماسک یا باتیک از سریلانکا خریداری کنید. مغازه ها تا ساعت 11 صبح باز هستند اما در طول نماز 15 دقیقه بسته می شوند.

پایتخت مالدیو

در این منطقه نیز بازارهای ماهی و میوه و موزه ملی وجود دارد. راه رفتن در اطراف خیابان های خرید، بازدید از بازار ماهی و میوه یا استراحت در یکی از پارک های کوچک به شما اجازه می دهد تا بهتر مردم مالدیو را بشناسید و ببینید که آنها چگونه زندگی می کنند. اگر ترجیح می دهید، می توانید با استفاده از تاکسی تور را به پایتخت برسانید. بسیاری از مراکز تاکسی رانی وجود دارند که هزینه هایشان توسط دولت تعیین می شوند.

هزینه کرایه تاکسی در مالدیو

کرایه اولیه برای یک سفر تنها برای حداکثر چهار نفر، از یک طرف جزیره به دیگر  12.75 (1 دلار)است قیمت چمدان MRF 5.00 است. هنگامی که فرودگاه را ترک می کنید، می توانید یک تاکسی برای جابجایی سفارش دهید که هر 15 دقیقه (هر 30 دقیقه بعد از نیمه شب) از سمت اسکله در سمت راست خود میرود این سفر 15 دقیقه طول می کشد و پیاده روی در کنار ساحل اصلی واقع در نزدیکی هتل ناصر قصر پایتخت است. هزینه برای هر سفر 1 دلار برای هر فرد (2 دلار بعد از نیمه شب) و یا 10 مالدیو روفیاست. بازگشت به Hulhule از همان نقطه است،اما مرکز مالدیو در سمت چپ فرودگاه است.

 

Leave a Reply