Blog

کامل ترین راهنمای سفر به مالدیو

by سفر به مالدیو in آوریل 16, 2018

کامل ترین راهنمای سفر به مالدیو و اطلاعات کامل در مورد سفربه مالدیو را در سایت مالدیو بخوانید.

مالدیو کجاست ؟

مالدیو کشوری است جزیره ای در اقیانوس هند واقع در جنوب غربی هند. مالدیو کشوری کوچک با جمعیت حدود 427000 نفراست . پایتخت آن ماله که بزرگترین شهر جمهوری مالدیو است. واحد پول آن روفیه مالدیو است. نام روفیا از کلمه هندی روپیا یا روپیه گرفته شده است. قوم مردم آن مالدیوی است  که تبارشان به مردم هند و سریلانکا میرسد. زبان رسمی مردم مالدیو دیوهی است که یک زبان هندوآریای است. دین رسمی مردم مالدیو اسلام است. مالدیو کوچکترین و کم جمعیت ترین کشور قاره آسیا و کم ارتفاع ترین کشور جهان است.

مالدیو بهشت روی زمین

زمانیکه در مورد مالدیو صحبت میکنیم باید بگوییم مالدیو سرزمین جزیره هاست کشوری با هزاران جزیره و آب های فیروزه ای که بهترین مقصد توریستی میباشد . مجموعه ای از جزایر در جنوب غرب اقیانوس هند که در آن خبری از شلوغی نیست. روزهایی آفتابی و درختان زیبای نخل در کنار سواحل بینظیر نقره ای در انتطار گردشگران است تا در نهایت آرامش از آن لذت ببرند و تمام اینها باعث شده تا مالدیو بهشت روی زمین باشد.

آب و هوای مالدیو

اب و هوای مالدیو گرمسیری است. از اردیبهشت تا آذر ماه آب و هوایی مرطوب و شرجی و از آذر به بعد هوا خشک تر میشود.در مالدیو خبری از هوای سرد نیست حتی در فصل سرما دما یهوا کمتر میشد اما به سرما نمیرسد. در تابستان هوا بسیار گرم است و ممکن است سفر را کمی آزار دهنده کند اما در همین شرایط نیز میتوانید از شنا در آب و ورزشهای آبی لذت ببرید.

کامل ترین راهنمای سفر به مالدیو

هزینه سفر به مالدیو

مالدیو مقصدی توریستی و لوکس است و سفر به آنجا ارزان نیست اما آرامش و تفریح و حال خوب در مالدیو به تمام هزینه ای که برای آن میپردازید می ارزد. پیشنهاد کسانیکه به مالدیو سفر کرده اند برای اقامت، ریزورت ها هستند. به غیر از پایتخت هیچ هتلی در  سایر مناطق مالدیو وجود ندارد.ریزورت یا گردشگاه ها اماکن اقامتی مالدیو را تشکیل میدهند و با اینکه کمی گران است اما اقامت رویایی و فوق العاده ای را تجربه میکنید.
خوشمزه ترین غذاهای دریایی را میتوانید در رستوران های بین المللی و بومی میل کنید. در غذاهای بومی مالدیو برنج های محلی با ترکیبی از گوشت و سبزیجات دیده میشود ار آنجاییکه مالدیو با دنیای آب ارتباط نزدیکی دارد متنوع ترین غذاهای دریایی را میتوانید در سفر به مالدیو تجربه کنید.

خرید در مالدیو
برای خرید که هیجان انگیزترین قسمت سفر است به ماله پایتخت مالدیو بروید و به گشت و گذار در بازارهای محلی بپردازید. بازار محلی ماله در بندر شمالی ماله وبا فاصله کمی از بازار ماهی قرار دارد. در بازارهای محلی جنس های متنوعی از کشورهای تایلند، چین و هند را میتوانید خریداری کنید که فروشنده ها در غرفه های انفرادی میفروشند. در بازارهای محلی مالدیو از انواع خوراکیها و اجناس چوبی، پارچه و عطر و… به فروش میرسند. البته علاوه بر محصولات محلی و بومی، محصولات بین المللی هم در این بازار پیدا میشود.

بهترین زمان برای سفر به مالدیو

جزایر مالدیو یک مقصد گردشگری ایده آل و کامل برای سفر است. گردشگرانی که میخواهند سفری لوکس به جزایر زیبا و دنج را تجربه کنند مالدیو را به عنوان مقصد خود انتخاب میکنند. مالدیو مقصدی گردشگری ساحلی و آفتابی است که در تمام طول سال میتوان به آنجا سفر کرد.برای سفر به این کشور از نظر آب و هوا محدودیت ندارید و هرزمان که سفر کنید از آب و هوای مطبوع آن لذت خواهید بود.
ماه های فصل تابستان  مالدیو از دسامبر تا اوریل است که فصل شلوغ گردشگری است، در این ماه ها آب وهوای مالدیو خشک است و بارندگی کم که در نتیجه از نظر اب و هوایی فصل خوبی برای گردشگران است.

از ماه مه تا آگوست فصل بارندگی های مالدیو است، در این دوره زمانی بارش باران زیاد است و یکی از وسایلی که باید همراه داشته باشید چتر است، در این فصل گردشگران کمتری به آنجا سفر میکنند و فصل ذخلوت گردشگریست بنابراین با تخفیف های قابل ملاحظه ای رو به رو خواهید شد.

 

همچنین شما میتوانید سوالات خود را در همین صفحه از کارشناسان سایت مالدیو بپرسید.

Leave a Reply